REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Zapowiedziane inwestycje Google w Polsce – co o nich wiemy?artykuł
Pokaż artykuł
Zapowiedziane inwestycje Google w Polsce – co o nich wiemy?
Google to jedna z firm, którą bez wahania można uznać za taką, która działa globalnie. Produkty giga...
Strategia Grupy PKP i Polskich Kolei Państwowych S.A. na lata 2026-2030artykuł
Pokaż artykuł
Strategia Grupy PKP i Polskich Kolei Państwowych S.A. na lata 2026-2030
Grupa PKP oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. przyjęły kluczowe dokumenty strategiczne wyznaczające kierunki rozwoju na najbliższe lata. Wśród filarów strategii Grupy PKP znalazły się: kompleksowa obsługa pasażerów kolei, rozwój oferty, inwestycje w tabor, infrastrukturę i nieruchomości, wzmocnienie bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa oraz poprawa wyników finansowych. Z kolei PKP S.A. zakłada dalsze wspieranie interesów Grupy PKP, intensyfikację inwestycji na dworcach oraz zapewnienie efektywnego zarządzania majątkiem spółki.
Amerykańska firma Tenneco otworzyła Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Tenneco otworzyła Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe w Gliwicach
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie śląskie. Pod koniec maja globalny, amerykański koncern Tenneco otworzył w Gliwicach swoje najnowocześniejsze Centrum Inżynieryjne o powierzchni 9600 mkw., które będzie obsługiwać firmy w zakresie europejskiego systemu kontroli jazdy (European Ride Control) i zaawansowanych technologii zawieszenia (Advanced Suspension Technologies, AST). Nowe europejskie centrum inżynieryjne Monroe znajduje się w odległości około 2 kilometrów od kompleksu produkcyjnego firmy Tenneco, które powstało w Gliwicach.
[Warszawa] Firma doradztwa nieruchomości komercyjnych postawiła na Prostą Towerartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Firma doradztwa nieruchomości komercyjnych postawiła na Prostą Tower
Firma Walter Herz przeniosła siedzibę do biurowca przy Prostej 32 w Warszawie.
[Wrocław] Konferencja ERIFID już w grudniuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Konferencja ERIFID już w grudniu
Niecały miesiąc pozostał do rozpoczęcia trzeciej międzynarodowej Konferencji "European Research Infr...
Łódzki BioNanoPark oddany przed terminemartykuł
Pokaż artykuł
Łódzki BioNanoPark oddany przed terminem
Na osiem miesięcy przed kontraktowym terminem Budimex zakończył budowę kompleksu biurowo - laborator...
Warszawski biurowiec Saski Crescent z nowym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski biurowiec Saski Crescent z nowym najemcą
Firma GN Poland, stanowiąca część założonej w Danii Grupy GN – światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań audio, wideo i gamingowych oraz systemów słuchowych – wynajmie ponad 2000 mkw. powierzchni w butikowym biurowcu Saski Crescent w centrum Warszawy. Nowa siedziba firmy zajmie całe 3. piętro obiektu. Nieruchomość, położona u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej, uznawana jest za jedną z najlepiej ocenianych lokalizacji na biurowej mapie stolicy i oferuje nowoczesne, energooszczędne i atrakcyjne środowisko pracy. GN Poland wprowadzi się do Saskiego Crescent pod koniec tego roku. Najemcę w poszukiwaniu nowej siedziby wspierała agencja doradcza Colliers. Wynajmującym jest CA Immo, któremu w komercjalizacji budynku towarzyszy CBRE.
Varso Tower, najwyższy budynek w UE, pozyskał nowego najemcęartykuł
Pokaż artykuł
Varso Tower, najwyższy budynek w UE, pozyskał nowego najemcę
Varso Tower, najwyższy budynek w UE, pozyskał nowego najemcę. Grupa Alioth powiększy grono biznesowych użytkowników najwyższego ze stołecznych wieżowców. Firma zajmie część przestrzeni na 44. piętrze Varso Tower. Najemcę w procesie negocjacji umowy reprezentowała firma ITRA Polska.
NIVEA Polska/Beiersdorf otwiera pierwsze biuro w Warszawie w Varso  Towerartykuł
Pokaż artykuł
NIVEA Polska/Beiersdorf otwiera pierwsze biuro w Warszawie w Varso Tower
Varso Tower, należący do HB Reavis i będący jednym z najbardziej prestiżowych budynków biurowych w Europie, zyskał nowego najemcę. NIVEA Polska/Beiersdorf otworzy swoje pierwsze biuro w Warszawie, wynajmując 373 mkw. powierzchni biurowych na 37. piętrze.
W Jaworznie powstanie wielkoskalowa fabryka samochodów elektrycznych i hybrydowych? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Jaworznie powstanie wielkoskalowa fabryka samochodów elektrycznych i hybrydowych? [FILM]
Co powstanie zamiast planowanej wcześniej wielkiej fabryki polskich samochodów elektrycznych w Jaworznie, w województwie śląskim? Podczas debaty z cyklu Miasta Idei, która odbyła się w Jaworznie i poświęcona była przyszłości Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, prezes ElectroMobility Poland (EMP), Tomasz Kędzierski, zaprezentował nową formułę projektu realizowanego przez spółkę oraz przedstawił aktualny stan prac. Jak podkreślił, priorytetem jest zapewnienie długofalowych korzyści, które wykraczają poza samą produkcję w planowanej fabryce w Jaworznie.
[Dolny Śląsk] Kolejne wielkie inwestycje automotive? Będą nowe inwestycje japońskiej Toyotyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Kolejne wielkie inwestycje automotive? Będą nowe inwestycje japońskiej Toyoty
Dziś oficjalnie ogłoszono podpisanie umowy polskiego rządu z niemieckim koncernem Daimler w sprawie...
[Wrocław] Unijne dofinansowanie dla Hamilton Sundstrand na budowę hali produkcyjnejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Unijne dofinansowanie dla Hamilton Sundstrand na budowę hali produkcyjnej
Firma HS Wrocław, która jest częścią korporacji Hamilton Sundstrand, dostała unijne dofinansowanie n...
[Wrocław] Wielkie otwarcie Innopolis Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wielkie otwarcie Innopolis Wrocław
Największy w Polsce kompleks laboratoryjno-biurowy, wart 183 miliony złotych powstał we Wrocławiu. I...
W Gdańsku zawisła wiecha na budowie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku zawisła wiecha na budowie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego
Na powstającym w Gdańsku przy ul. Roberta de Plelo, Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zawisła tradycyjna wiecha symbolizująca wybudowanie najwyższego punktu obiektu.
Enterprise Investors nowym najemcą wieżowca Varso Tower artykuł
Pokaż artykuł
Enterprise Investors nowym najemcą wieżowca Varso Tower
Firma Enterprise Investors, specjalizująca się w wykupach spółek średniej wielkości oraz finansowaniu rozwoju dynamicznie rosnących przedsiębiorstw, została nowym najemcą Varso Tower – najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej. Najemca wprowadzi się do warszawskiego wieżowca w styczniu przyszłego roku.
W Polsce powstanie akcelerator innowacji obronnych NATO artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie akcelerator innowacji obronnych NATO
14 marca 2024 r. ogłoszono nową mapę akceleratorów innowacji obronnych NATO w ramach programu Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic (DIANA). Zgodnie z nią, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Krakowski Park Technologiczny wspólnie poprowadzą polski oddział akceleratora innowacji obronnych NATO – Krakow DIANA Accelerator.
Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod Krakowem
Kolejny zagraniczny inwestor zdecydował się na rozbudowę swojej fabryki w Aglomeracji Krakowskiej. Tym razem jest to firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, która zainwestuje 80 milionów złotych w rozbudowę zakładu produkcyjnego, znajdującego się w Niepołomicach pod Krakowem. Będzie to już trzecia rozbudowa tej fabryki, która jest największym obiektem produkcyjnym tej grupy w Europie.
Czechoslovak Group i Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczynają wielodomenowe partnerstwo przemysłoweartykuł
Pokaż artykuł
Czechoslovak Group i Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczynają wielodomenowe partnerstwo przemysłowe
Czechoslovak Group (CSG) i Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ) zawarły Framework Cooperation Agreement, które wyznacza ramy dla dalszego, pogłębionego partnerstwa przemysłowego, technologicznego i biznesowego. Porozumienie tworzy fundament pod wspólne projekty rozwojowe i produkcyjne, obejmujące m.in. silniki dla nowej generacji bezzałogowców i rakiet, segment amunicyjny oraz nowoczesne platformy lądowe. Dokument otwiera także możliwość wspólnego uczestnictwa w programach obronnych realizowanych w ramach Unii Europejskiej i NATO.
Toyota otrzymała rządowy grant. Zainwestuje kolejne ponad pół miliarda złotych w fabrykę w Wałbrzychuartykuł
Pokaż artykuł
Toyota otrzymała rządowy grant. Zainwestuje kolejne ponad pół miliarda złotych w fabrykę w Wałbrzychu
Największa firma z branży motoryzacyjnej na świecie - japońska Toyota - nie przestaje inwestować w r...
ORBITEO będzie integratorem polskich systemów obronności. Połączy polskie suwerenne technologie o podwójnym, cywilnym i obronnym zastosowaniuartykuł
Pokaż artykuł
ORBITEO będzie integratorem polskich systemów obronności. Połączy polskie suwerenne technologie o podwójnym, cywilnym i obronnym zastosowaniu
ORBITEO, którego inicjatorem i organizatorem jest, notowana na głównym rynku GPW, JRH ASI S.A. będzie integratorem polskich systemów obronności. Zgodnie z zawartym porozumieniem, aktywa tworzące ORBITEO zostaną wniesione do notowanej na NewConnect, Apollo Capital ASI S.A., która zmieni nazwę na ORBITEO ASI S.A., a JRH obejmie w niej pakiet większościowy. ORBITEO będzie łączyć polskie suwerenne technologie o podwójnym, cywilnym i obronnym zastosowaniu, z sektorów deeptech, systemów bezzałogowych (dronów), new space, AI oraz robotyki i zaawansowanych technologii detekcji.
REKLAMA